Právník / právnička v odboru daní, poplatků a cen

Vytvořeno 10. 6. 2021 | Prague | Status: vypršela

HLAVNÍ MĚSTO PRAHA

MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

OZNÁMENÍ O VYHLÁŠENÍ VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ

Hlavní město Praha - Magistrát hlavního města Prahy

zastoupené ředitelem Magistrátu hlavního města Prahy

v souladu s § 7 zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně

některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen “zákon o úřednících“), vyhlašuje dne

19. května 2021 výběrové řízení na obsazení pracovního místa úředníka/úřednice

právník / právnička

v odboru daní, poplatků a cen Magistrátu hlavního města Prahy

(kód 0004)

Sjednaný druh práce: právník / právnička, s místem výkonu práce Praha, v platové třídě1) 11

Pracovní poměr bude sjednán na dobu neurčitou.

Plný pracovní úvazek.

Předpokládaný termín nástupu: dle dohody.

Pracovní pozice je vhodná také pro absolventa / absolventku.

Stručná náplň práce •

zajišťování agendy odvolání proti platebním výměrům nebo rozhodnutím ve správním
řízení, podávání žalob proti rozhodnutím o odvolání na úseku daňového a správního

řízení •

zajišťování případů na úseku vymáhání daňových nedoplatků v případech, kdy se
postupuje podle insolvenčního zákona •

zajištění agendy veřejných zakázek v rámci odboru •

zabezpečení agend smluvních vztahů •

zpracování návrhů obecně závazných vyhlášek hl. města Prahy a návrhů interních
nařízení, která metodicky spadají do činnosti odboru •

navrhování případných změn vnitřních a právních předpisů •

zastupování hl. města Prahy před soudem ve věcech spadajících do kompetence odboru

Předpoklady pro vznik pracovního poměru úředníka/úřednice podle § 4 zákona o úřednících:

a) fyzická osoba, která dosáhla věku 18 let

b) občan České republiky nebo cizí státní občan s trvalým pobytem v České republice, který

ovládá český jazyk

c) plná svéprávnost

d) bezúhonnost2)

Požadované vzdělání •

vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu v oboru právo

Další požadavky •

orientace v související legislativě •

znalost práce na PC (MS Office, Internet), schopnost pracovat s právními informačními
systémy (např. ASPI)

Osobnostní předpoklady

komunikační dovednosti, dobré vyjadřovací schopnosti v mluveném i písemném projevu

Vítána zvláštní odborná způsobilost pro výkon správní činnosti při správě daní, poplatků a jiných

obdobných peněžitých plnění (povinnost složit zkoušku do 18 měsíců od uzavření pracovního

poměru, případně předložit doklad o uznání rovnocennosti vzdělání)3)

Nabízíme •

osobní příplatek po zkušební době •

pracoviště v centru Prahy •

pružnou pracovní dobu a možnost občasné práce z domova •

5 týdnů dovolené, 3 dny indispozičního volna •

podporu profesního i osobního rozvoje, další vzdělávání, mentoring a koučink •

systém Cafeteria •

příspěvek na roční jízdné městskou hromadnou dopravou (Lítačka) •

příspěvek na stravování formou elektronické stravenkové karty •

příspěvek na penzijní připojištění

příspěvek na rehabilitaci pro osoby se zdravotním postižením,

podporu slaďování pracovního a rodinného života, zařízení péče o děti zaměstnanců –

dětská skupina a řadu dalších zajímavých zaměstnaneckých výhod

Bližší informace naleznete na našich kariérních stránkách.

Způsob podání přihlášky do výběrového řízení

Uchazeč/uchazečka podává přihlášku4) k výběrovému řízení, jejíž náležitosti podle § 7

odst. 4 zákona o úřednících, jsou: •

jméno, příjmení, titul •

datum a místo narození •

státní příslušnost •

místo trvalého pobytu •

číslo občanského průkazu (číslo dokladu o povolení k pobytu, jde-li o cizího státního
občana) •

datum a podpis.
(Pro podání přihlášky lze využít formulář, který naleznete níže.)

K přihlášce je podle § 7 odst. 5 zákona o úřednících, nutno připojit:

1. životopis, ve kterém budou strukturovaně uvedeny údaje o dosavadních zaměstnáních,
odborných znalostech a dovednostech, včetně znalostí týkajících se správního řízení

2. výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce (originál nebo ověřenou kopii),
u cizích státních občanů též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný

domovským státem; pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se

bezúhonnost čestným prohlášením

3. ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání.

Přihlášku s požadovanými doklady v uzavřené obálce je nutno doručit tak, aby ji

vyhlašovatel obdržel nejpozději dne 16. června 2021 v podatelně Magistrátu hlavního města

Prahy, Jungmannova 35/29, 111 21 Praha 1.

Na obálku prosím uveďte:

„NEOTEVÍRAT - výběrové řízení

právník/právnička/DPC/0004/VR116/21/Z“

odbor personální

Jungmannova 35/29, 111 21 Praha 1

Přihlášku do výběrového řízení lze podat rovněž prostřednictvím datové schránky. U

požadovaných příloh k přihlášce musí být provedena autorizovaná konverze do elektronické

podoby, pokud nejsou doloženy v listinné podobě. Přihlášku s

požadovanými doklady je nutno podat tak, aby ji vyhlašovatel obdržel ve výše uvedeném

termínu do datové schránky hlavního města Prahy: 48ia97h. Do předmětu v datové zprávě

prosím uveďte: „odboru personálnímu - NEOTEVÍRAT - výběrové řízení -

právník/právnička/DPC/0004/ VR116/21/Z“

Napsat zprávu