more jobs in this city Nitra

Latest news

Na radnici a mestskej polícii pribudnú defibrilátory

Do verejných priestorov v Nitre pribudnú štyri defibrilátory – na mestskom úrade bude jeden, ďalšie tri sa budú nachádzať v budove mestskej polície. Strážci zákona ich tak budú mať rýchlo prístupné v prípade núdzového zásahu. Pätnásť z nich už absolvovalo interaktívne školenie, na ktorom si okrem teoretickej časti overili svoje poznatky aj na tréningovej figuríne s AED defibrilátorom.

Verejný defibrilátor však dokáže obslúžiť každý. Používa sa veľmi jednoducho, po otvorení okamžite začne navigovať človeka, ktorý ho obsluhuje. Vedie tak záchrancu krok za krokom zvukovými aj obrazovými povelmi podľa naprogramovaného protokolu.

Apr 12, 2024, 5:00:00 PM
Nitra chce byť pripravená, ak vznikne ďalšia krízová situácia

Covid, vojna či požiar bytovky. Mimoriadne situácie, ktoré si vyžiadali okamžité riešenia a pomoc tým, ktorí to potrebovali. Aby mesto zvládalo zásahy v podobne vyhrotených situáciách, poistilo sa spojením s profesionálmi.

Mesto Nitra a Asociácia samaritánov SR podpísali tento týždeň zmluvu, podľa ktorej budú obe inštitúcie spolupracovať v prípade vzniku rôznych mimoriadnych alebo krízových situácií. Za mesto zmluvu podpísal primátor Marek Hattas a za asociáciu jej štatutárka Renáta Penazzi.

Nie je to prvá skúsenosť samosprávy s Asociáciou samaritánov. Mestu pomáhali už počas dvoch rokov migračnej krízy. V spolupráci s asociáciou tiež funguje v Nitre projekt SOS tlačidlo. Osamelí seniori ho nosia na náramku. Ak sa im niečo priamo v ich bydlisku stane, napríklad spadnú v sprche, stačí, ak stisnú tlačidlo na náramku a okamžite hovoria s dispečingom asociácie, ktorý vysiela k seniorom potreb

Apr 11, 2024, 12:31:38 PM
Grantový program EKO ďalej Nitra

Nitrianska komunitná nadácia v spolupráci s Mestom Nitra dáva možnosť občanom podeliť sa o svoje kreatívne projekty, ktoré prinesú pozitívnu lokálnu zmenu životnému prostrediu.

Grantový program EKO ďalej podporuje organizácie a neformálne skupiny v realizácii verejno-prospešného projektu uskutočneného v meste Nitra. Do 6. mája 2024 môžete podať žiadosť, na základe ktorej úspešní predkladatelia získajú príspevok do výšky 2 500 € na 1 projekt.

Apr 11, 2024, 6:00:00 AM
Na dva dni uzavrú cestu v okolí železničného priecestia v Mlynárciach

V stredu a vo štvrtok príde k úplnej uzávierke železničného priecestia na Štúrovej ulici v Mlynárciach. Miestna cesta bude uzavretá od 10. apríla od šiestej ráno do 11. apríla do šiestej večer.

Dôvodom uzávierky je odstránenie nedorobkov železničného priecestia, ktoré je súčasťou cyklotrasy Mlynárce – Diely – Klokočina.

Obchádzka povedie cez Pražskú a Kmeťovu. Vyznačená bude dočasným dopravným značením a dopravným zariadením. Otvorená je už aj Chotárna ulica, takže autá, s výnimkou nákladiakov, budú môcť prejsť aj touto ulicou.

Uzávierka ovplyvní aj premávku autobusov MHD v tejto časti Nitry. Linky 8, 18 a 21 pôjdu medzi zastávkami Rybárska a Pekárne obchádzkou po Pražskej ulici – poza železničnú trať. Na obchádzkovej trase budú zriadené dve dočasné zastávky ako čiastočná náhrada za zastávky Železničná zastávka Mlynárce a Bolečkova. Spoj číslo 22 bude premávať po rovnakej obchádzke ako ostatné odkl

Apr 8, 2024, 11:02:00 AM
Začali práce na oprave chodníka pred bývalým Priorom

Mesto dnes odovzdalo stavenisko zhotoviteľovi. Práce za viac ako 290-tisíc potrvajú 60 dní. Pribudne nová dlažba, stromy aj nová cyklotrasa. Rekonštrukcia časti chodníka je prvou etapou zámeru predĺženia pešej zóny. Celkovo pôjde o 4 etapy.

V prvej etape bude vysúťažená firma pracovať v úseku od Štefánikovej až k Orbisu. Tieto práce budú prebiehať v dvoch etapách.

Apr 8, 2024, 9:00:00 AM

News from city